MamWas Travel

MamWasTravel

Nie odnaleziono wydarzeń!

Data

kwi 09 - 16 2024
Expired!

Czas

15:00 - 20:00

Koszt

PLN3,999.00

Etykiety

hot oferta,
promocja!

Grecja śladami św. pawła Apostoła. 9-16.04.2024

Grecja św. Pawła Apostoła.

Dzień I  09.04.2024

Przylot do Aten o godz.20:05. Odbiór bagażu i transfer do hotelu w Atenach.  Kolacja.

Dzień II  10.04.2024

Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie Aten, stolicy Grecji, jednego z najstarszych miast, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie Akropolu położonego na wysokości 157 metrów n.p.m.  Wejście na Areopag, miejsca rozmowy św. Pawła Apostoła z Ateńczykami. Akropol Ateński jest najbardziej znanym akropolem na świecie. Samo słowo oznacza miasto położone na najwyższym wzgórzu co w przypadku Aten nie jest do końca spełnione. Zobaczymy tutaj Propyleje, Partenon, świątynię Ateny, Erechtejon z rzeźbami Kariatyd. Schodząc z Akropolu ukarze się nam Agora Grecka, Biblioteka Hadriana, plac Monastyraki, przejście ulicą Ermou – sercu Aten. Zobaczymy widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma. Czas wolny na zakupy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III  11.04.2024

Śniadanie. Przejazd do Tesalonik.  Msza Święta w Katedrze. Zwiedzanie miasta zbudowanego w 315 r p.n.e. przez Kasandra, nazwanego na cześć siostry Aleksandra Macedońskiego. Wczesnochrześcijańskie i bizantyjskie zabytki w Tesalonikach zostały  zapisane jako jedno z 18 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO w Grecji. Miasto przez wieki było ważnym miejscem kulturowym, gospodarczym i militarnym. Za czasów rzymskich jedna z czterech stolic cesarstwa, a w latach 1941-44 zwane przez żydów „Drugą Jerozolimą”. Zobaczymy Łuk Galeriusza zbudowany dla uczczenia zwycięstwa nad Persami, Białą Wieżę wybudowaną na polecenie osmańskiego sułtana Sulejmana Wspaniałego, symbolu miasta w której obecnie znajduje się muzeum kultury bizantyńskiej. Czas wolny, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień IV  12.04.2024

Śniadanie. Przejazd do Filipii, gdzie był więziony Święty. Zobaczymy pozostałości archeologiczne z pięknym teatrem, więzieniem, bazyliką. Następnie udamy się do Lidii w miejsce, gdzie Święty Paweł Apostoł ochrzcił pierwszą kobietę o imieniu Lidia. Msza święta.  Przejazd do Kawali, dawnego Neapolis pierwszego miasta na kontynencie europejskim do którego przybył Święty Paweł Apostoł.  Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po porcie i na starym mieście. Kolacja, nocleg.

Dzień V  13.04.2024

Śniadanie. Przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie „Meteorów” wiszących klasztorów zawieszonych między niebem, a ziemią. Klasztory te wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Skały na których są zbudowane klasztory sięgają wysokości 540 m n.p.m, skąd rozpościera się fantastyczny widok na miasto Kalambakę, Kastraki i okolicę. Z 24 klasztorów ortodoksyjnych pozostało tylko 6. Legenda głosi, że św. Anastazy założyciel najstarszego klasztoru „Wielkiego Meteora” wzniósł się na skałę na skrzydłach orła. Po drodze zatrzymujemy się w pracowni pisania ikon. Poznamy technikę tworzenia wspaniałych ikon. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ VI 14.04.2024

Śniadanie. Przejazd do Starożytnego Koryntu, miasta, gdzie mieszkał Święty i nauczał przez 18 miesięcy. Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Odczytanie Hymnu do miłości. Przejazd do Nafpio, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji Tureckiej. Dla chętnych przepłynięcie kanałem korynckim. Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ VII 15.04.2024

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. Kolacja.

DZIEŃ VIII 16.04.2024

Śniadanie. Czas wolny na spakowanie się. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, odprawa paszportowa. Wylot do Polski o godz. 14:00, przylot do Warszawy o godz. 15:35.

 

Cena za osobę 3999 zł przy grupie 45 osób.

 

Cena zawiera:

  • bilety lotnicze Warszawa Okęcie – Ateny – Warszawa Okęcie (bagaż nadawany 20kg + bagaż podręczny 8kg + torebka osobista)
  • 7 noclegów w pokojach dwu i trzyosobowych w hotelach 3*i 4*
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • Woda w karafkach do posiłków
  • Ubezpieczenie Travel World Europa
  • Ubezpieczenie TFG i TFP (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy)
  • Transfer komfortowym autokarem wg programu w Grecji

 

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu i przewodników lokalnych, podatki hotelowe 110€, – płatne w Grecji
  • Osoby powyżej 65 roku życia 85€
  • Młodzież do 25 roku życia 70€