MamWas Travel

MamWasTravel

Nie odnaleziono wydarzeń!

Data

maj 01 - 31 2023
Expired!

Koszt

320€

Etykiety

hot oferta

Majówka w Lutrakach

(cały maj 2023)

Dojazd we własnym zakresie.

 Dzień I  maj 2023

Wylot z Polski. Transfer z lotniska do hotelu w Lutrakach. Kolacja.

Dzień II  maj 2023

Śniadanie. Wycieczka do Argolidy na Peloponezie. Zobaczymy wpisane na światową listę UNESCO, Mykeny – ruiny miasta cywilizacji mykeńskiej. Miasto zamieszkane przez Achajów założone przez Perseusza, ściśle związane z królem Agamemnonem, piękną Heleną i wojną Trojańską. Zobaczymy słynną Bramę Lwów i opisany przez naszego wieszcza narodowego Juliusza Słowackiego „Grób Agamemnona”.  Zwiedzimy perełkę regionu miasto NAFPLIO, pierwszą stolicę Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. W drodze powrotnej przystanek nad Kanałem Korynckim. Czas na zdjęcia okazałego pomnika inżynierii. Powrót do hotelu w Lutrakach. Obiadokolacja.

Dzień III  maj 2023

Śniadanie. Wycieczka do Aten. Zwiedzimy stolicę Grecji, jednego z najstarszych miast, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zgłębianie aglomeracji rozpoczniemy od Partenonu wybudowanego na wzgórzu Akropolu. Zobaczymy Monumentalne Propyleje, Echertejon, Świątynię Ateny. Chwilę czasu poświęcamy na wejście na Aeropag, następnie udamy się do Nowego Muzeum Akropolu, które jest wielką dumę Greków. W muzeum zgromadzone są setki przepięknych posągów sprzed 2500 lat, fragmenty świątyń, elementy dekoracyjne budynków i słynne Kariatydy. Do dziś zachwycają miliony turystów swoim pięknem, elegancją i doskonałością. Potęga myśli technicznej starożytnych Greków jest w zasięgu wzroku. Przejdziemy do  Kalimarmaro, antycznego stadionu, areny pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Zobaczymy okazałe ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma, ateńską trylogię, czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademię, Uniwersytet i Bibliotekę Narodową. Po zwiedzaniu chwila relaksu  na zakupy i spacer po wąskich uliczkach Plaki.  Zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV maj 2023

Całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Pierwszą wyspą którą odwiedzimy jest  Hydra,  na której zakazany jest ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Jedyny środek lokomocji to osiołek. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Leonard Koen natchniony wyspą stworzył wiele piosenek znanych na świecie. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów których na wyspie jest 365 podziwiamy ich architekturę, błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin. Obiad na statku. Następnie płyniemy do wyspy Poros z której na „wyciągnięcie ręki” mamy Peloponez, wyspa słynąca z plantacji przepysznych, pachnących  cytryn. Chętni mogą wejść na wierzę widokową z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata. Trzecia z wysp ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. Wydaje się niemożliwe, że w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z potężnym Atenami. Eginejczycy handlowali z całym śródziemnomorskim światem, jako pierwsi wprowadzili system monetarny, szczycili się wieloma sportowcami. Dziś wyspa żyje głownie z turystyki oraz plantacji wspaniałych pistacji i  jest masowo odwiedzana w weekendy przez Ateńczyków. W malowniczej stolicy można udać się na spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Z pewnością jednak warto pojechać do antycznej świątyni Afai, poświęconej kreteńskiej nimfie i zbudowanej 60 lat wcześniej niż Partenon w Atenach. Po wypłynięciu z Eginy będziemy uczestniczyć w głębszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców  greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba. Po dopłynięciu do portu, powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień V maj 2023

Śniadanie.  Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena za osobę 320€ (w pokoju dwuosobowym z HB przy grupie min. 15 osobowe.

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w hotelu 3* lub 4*
 • Śniadania i obiadokolacje, woda w karafkach
 • Pokoje dwuosobowe z WiFi, klimatyzacją
 • Transfery autokarem wg programu
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Składki na TFG + TFP 30zł

 

Cena nie zawiera:

 • Podatku hotelowego 1,5€ w hotelu 3*** lub 3€ w hotelu 4**** za pokój za noc, płatnego na miejscu w Grecji
 • Biletów lotniczych
 • 75€ – Biletów wstępu i opłaty za przewodników lokalnych płatnych w Grecji
 • 95€ – Całodzienny rejs na trzy wyspy, Hydra, Egina, Poros z obiadem
 • 45€ – Wieczór Grecki
 • 100€ – Dopłata do pokoju 1-osobowego