MamWas Travel

MamWasTravel

Nie odnaleziono wydarzeń!

Data

sie 03 - 11 2022
Expired!

Czas

Cały dzień

Koszt

950PLN + 335€

Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła

Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła

Kawala, Fillipi, Meteory, Ateny, Korynt, Nafplio 

DZIEŃ I  02.08.2022

Wyjazd z Krakowa. Przyjazd do hotelu w Sebii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ  03.08.II.2022

Śniadanie. Przejazd do Kawali, dawne Neapolis, skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Zwiedzanie ( Neapoli) obecnej KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie gdzie św. Paweł postawił swoją stopę.. Msza święta. Spacer po Kawali. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ III 04.08.2022

Śniadanie. Następnie jedziemy do FILIPPI – zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła, bazyliki A. Przejazd do miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. W tym miejscu została wybudowana Bazylika św. Lidi. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Przejazd do Uranoupoli. Fakultet dla chętnych  rejs opływający górę Atos (20€/osoba). Po rejsie przejazd na nocleg w okolicy TESALONIK. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV 05.08.2022

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Tesalonik gdzie Apostoł spędził miesiące nauczając. Tu urodzili się bracia Cyryl i Metody. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami. Dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie w Kalambace lub okolicy, obiadokolacja. 

DZIEŃ V 06.08.2022

Msza św. Śniadanie. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite dzieła sztuki – klasztory zawieszone między niebem a ziemią, w których toczy się życie religijne – mnisi udostępnili je dla zwiedzających. Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do Lutrak. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI 07.08.2022

Śniadanie. Wyjazd do KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przyjazd do Nafplio.  Zwiedzanie miasta, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Powrót do hotelu Loutrakach. Obiadokolacja i nocleg.

Fakultet dla chętnych (25€/osoba) rejs „Kanałem Korynckim” (jeżeli będzie taka możliwość).

DZIEŃ VII 08.08.2022

Śniadanie. Przejazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej, w której znajdują się tablice upamiętniające wizytę Papieża Jana Pawła II w Grecji. Zwiedzanie Akropolu, Areopagu – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków ( przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach. Przejazd do hotelu w okolicach Leptokarii), zakwaterowanie, obiadokolacja. Fakultet – dla chętnych „Wieczór grecki” (35€/osoba) tańce ludowe z różnych regionów Grecji, wino, owoce.

DZIEŃ VIII 09.08.2022
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ IX 10.08.2022
Śniadanie. Wyjazd z Grecji na nocleg tranzytowy w  Macedonii lub Serbii. Obiadokolacja. 

DZIEŃ X 11.08.2022
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa.

Cena przy grupie min 45 osób:
 335€/os. + 950PLN 

 

Kolejność programu może ulec zmianie

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelach 2**, 3***i 4**** z HB w Grecji
 • Przejazd komfortowym autokarem
 • 2 noclegi w Serbii ze śniadaniem i obiadokolacją 
 • Ubezpieczenie NNW i OC
 • Opieka pilota

 

Cena nie zawiera:

 • Przewodnicy miejscowi na obiekty i bilety wstępu oraz podatki hotelowe 95€/os. płatne na miejscu w Grecji (osoby powyżej 65 roku życia – 77€)
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 135€ (z podatkami hotelowymi)
 • Fakultetów:
  • Rejs opływający półwysep Atos 20€/os.
  • Rejs statkiem po Kanale Korynckim 25€/os.
  • Wieczór grecki 35€/os.