MamWas Travel

MamWasTravel

Nie odnaleziono wydarzeń!

Data

lip 31 2023 - sie 08 2023
Expired!

Czas

13:00 - 10:00

Koszt

2500zł + 90€

Etykiety

hot oferta

Wakacje w Grecji

DZIEŃ I – 31.07.2023

Wyjazd z (Krakowa, Warszawy, Wrocławia) *. Na drogę proszę o zabranie suchego prowiantu, osoby, które źle znoszą podróż o zaaplikowanie sobie leków na chorobę lokomocyjną. Uczniowie wsiadają wraz z przydzielonym opiekunem do autokaru zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Nocleg tranzytowy w Serbii. Kolacja.

DZIEŃ II – 01.08.2023

Przyjazd do Grecji w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu 3* na Riwierze Olimpijskiej. Młodzież zostanie zakwaterowana w pokojach zgodnie wcześniejszymi ustaleniami.  Obiadokolacja, zapoznanie z infrastrukturą hotelową oraz przedstawienie harmonogramu na następny dzień. Wieczorny spacer brzegiem morza.

DZIEŃ III – 02.08.2023

Śniadanie. Spacer do zamku Platamon. Zamek wzniesiony w XI wieku przez krzyżowców. Głównym zadaniem twierdzy była ochrona szlaków handlowych między Macedonią i Tesalią, a także kontrola morskiego szlaku między Tesalonikami, a Eubei (Evia). Obiad. Popołudniowe plażowanie nad morzem. Powrót do hotelu. Kolacja.

 DZIEŃ IV – 03.08.2023

Śniadanie. Przejazd do Aten, stolicy Grecji, jednego z najstarszych miast, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie Akropolu położonego na wysokości 157 metrów n.p.m. Akropol Ateński jest najbardziej znanym akropolem na świecie. Samo słowo oznacza miasto położone na najwyższym wzgórzu co w przypadku Aten nie jest do końca spełnione. Zobaczymy tutaj Propyleje, Partenon, świątynię Ateny, Erechtejon z rzeźbami Kariatyd. Schodząc z Akropolu ukarze się nam Agora Grecka, Biblioteka Hadriana, plac Monastyraki, przejście ulicą Ermou – sercu Aten. Zobaczymy widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ V – 04.08.2023

Śniadanie. Gry i zabawy nad morzem i basenem. Kolacja.

DZIEŃ VI – 05.08.2023

Śniadanie. Wycieczka do Tesalonik. Miasto zbudowane w 315 r p.n.e. przez Kasandra, nazwane na cześć siostry Aleksandra macedońskiego. Zwiedzanie Rotundy, Rzymskiej Agory, zobaczymy Łuk Galeriusza, plac Arystotelesa, przespacerujemy sie nadmorską promenadą do Białej Wieży symbolu miasta. Przejazd do Litochoro. Spacer do wodospadów Zeusa.  Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ VII – 06.08.2023

Śniadanie. Wycieczka do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW wiszących klasztorów (ważny odpowiedni ubiór). Niesamowite cuda natury – klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Po drodze zatrzymujemy się w pracowni pisania ikon. Obiad w postaci box. Wizyta w muzeum greckiej edukacji i zajęcia z języka greckiego prowadzonych przez nauczycieli greckich. Powrót do hotelu, kolacja.

DZIEŃ VIII – 07.08.2023

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do hotelu tranzytowego w Serbii. Kolacja.

DZIEŃ IX – 08.08.2023

Śniadanie. (Krakowa, Warszawy, Wrocławia) *

Cena 2500zł za osobę + 90€ płatne w Grecji (koszt realizacji programu)

Cena zawiera:

  • 6 noclegów w hotelach 3* z trzema posiłkami
  • 2 noclegi tranzytowe w hotelu 3* ze śniadaniem i obiadokolacją
  • Noclegi w pokojach 3 i 4-osobowych (możliwość łóżek piętrowych)
  • Do posiłków woda w karafkach
  • Bilety wstępu do klasztoru w Meteorach
  • Opłatę za przewodnika angielskojęzycznego –Meteorach, Tesalonikach,
  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Podatki hotelowe
  • TFG+TFP -obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

* – wyjazd z Warszawy, Krakowa, Wrocławia po wcześniejszym uzgodnieniu